Buďte v suchu díky voděodolným botám

Nepříjemné vlhko pronikající do bot vám může pěkně znepříjemnit den – a to nejen ten pracovní. Aby vaše nohy byly v suchu a teple, pořiďte si nepromokavou a voděodolnou pracovní obuv.

Buďte v suchu díky voděodolným botám

Voděodolné pracovní boty využijete jak při práci, tak při volnočasových aktivitách. V řadě profesí je pohyb venku i za deště denním chlebem. Svá chodidla by proti vlhkosti měli chránit především lesníci, stavaři, zemědělci, zahradníci nebo silničáři, kteří musí chtě-nechtě trávit čas venku i v nepříznivém počasí. Udržet nohy v suchu jistě chtějí i lidé z oborů, kde je pohyb venku jen občasný, ale mokrá tráva nebo déšť dokáží i tak pěkně potrápit.

Nazout pořádnou obuv by mělo být samozřejmostí i při výletech a túrách. V tomto případě se osvědčí outdoorová obuv nebo voděodolné trekové boty. Výborná bude například vysoce kvalitní treková obuv TRACK s vodoodpudivou membránou a zesílením ve formě vrstvy kaučuku ve špici a patě chránící proti okopu. Obuv je vyrobena z kombinace nubuku a textilie.

Obuv TRACK

Rozmanité typy pracovní obuvi do vlhka a deště nabízí TOMIS CZ, specialista na prodej pracovních oděvů a obuvi.

Voděodolnou nebo nepromokavou obuv?

Aby vás obuv dobře chránila, je nejprve nutné ujasnit si, jaký stupeň odolnosti proti vlhku a vodě potřebujete.

Nepromokavá pracovní obuv

Tento typ obuvi dokáže zabránit pronikání vlhkosti a vody skrze materiál. Ochrana spočívá v použití materiálu na svršku, který je kombinovaný s nepromokavou membránou.

Voděodolné pracovní boty

U tohoto typu bot můžete očekávat, že odolá do určité míry působení tlaku vody. Hledat můžete označení waterproof či water-resistant. Ochranu poskytuje povrchová úprava svrchního materiálu.

Protože vlhko je prevít, je dobré nepromokavé i voděodolné boty pravidelně impregnovat a tím chránit vrchní materiál obuvi proti zvyšování jeho nasákavosti. 

Materiály použité u voděodolných pracovních bot

Mezi materiály, které zajistí to, že vaše nohy budou v suchu, najdete:

  • kůži odolnou jak proti vodě, tak proti mechanickému poškození (vždy se musí nechat po použití dobře vysušit);
  • kůži s membránou zajišťující nepromokavost obuvi (pozor na zachování funkce membrány);
  • syntetické materiály, které jsou lehké a mají dobrou mechanickou odolnost, ale vyžadují pravidelnou impregnaci.

U obuvi Grinder O2 je využit materiál action nubuk s voděodolnou úpravou. Bota disponuje ochranou proti okopu ve špici a má podešev odolnou proti kontaktnímu teplu do 300 °C. Výborně se hodí do provozů, kde se pracuje s horkými materiály a zároveň se přichází do kontaktu s vlhkem.

Obuv Grinder O2

Vlastnosti voděodolné pracovní obuvi

Co by tedy měly voděodolné pracovní boty splňovat? Měly by mít především hydrofobní úpravu svršku nebo by měly být vybaveny membránou, která kromě zamezení pronikání vody zvenku dokáže odvádět pot. U pracovních bot do míst, kde hrozí podklouznutí, sahejte po obuvi s výrazně vzorovanou podešví. Tam, kde hrozí zranění, volte obuv s odolnou podešví a s kovovou tužinkou ve špici.

Podle potřeby sáhněte po voděodolných polobotkách, kotníkové obuvi, vysoké holeňové obuvi nebo rovnou po pořádných holínkách.