Chcete mít zdravé nohy? Noste zdravotní obuv!

Nosit správné boty je důležitější, než si mnozí myslí. Nošení nevhodné obuvi může vést k četným zdravotním problémům. Konkrétně k bolesti šíje, zad, páteře, bolesti a únavě kloubů. Důsledkem nošení nevhodné obuvi mohou na nohách vznikat také otlaky a puchýře. S tím jde ruku v ruce nepohodlí při chůzi. Zkrátka, nic příjemného.

Zdraví má člověk jen jedno, proto by si ho měl chránit. V tomto případě se určitě vyplatí investovat do kvalitní zdravotní pracovní obuvi, díky které budete mít nohy v maximálním komfortu.

Hned v úvodu bychom měli vyvrátit jeden mýtus. Je mnoho lidí, kteří si myslí, že zdravotní obuv, mají nosit pouze lidé, kteří už mají problémy. Opak je pravdou. Zdravotní obuv je určená všem. Slouží totiž jako prevence před nesprávným vývojem a tvarováním chodidla.

Kdo zdravotní obuv vyzkouší, ten pochopí, že prospěje i jeho nohám, páteři, celkovému postoji a správnému držení těla. Nehledě na to, že takové pracovní boty jsou pohodlné a vyhovují zásadám zdravého obouvání. Zdravotní boty také tlumí nárazy při chůzi čímž šetří klouby.

Zdravotní pracovní obuv Tipa

Jak vybrat správnou zdravotní obuv?

Kdo si někdo kupoval nějaké boty, ten ví, že výběr je někdy trochu složitý. V případě zdravotní pracovní obuvi, bychom si měli pohlídat také hned několik faktorů.

Nejdůležitější je, aby zdravotní obuv kopírovala tvar nohy. Měla by tedy odpovídat délkou i šířkou. Zároveň je důležité, aby měla pevnou patu, podešev tlumící nárazy a dobře tvarovanou stélku. Do práce chodí člověk obvykle téměř každý den, a to hned na několik hodin. Proto je nutné dát pozor také na prodyšnost. Pouze dobře prodyšná zdravotní pracovní obuv zajistí maximální komfort při denním nošení.

Při výběru zdravotní pracovní obuvi je dobré si dát pozor také na hmotnost boty a ohebnost v oblasti prstních kloubů.

Vybrat si můžete nejen pantofle, ale i sandály s otevřenou i uzavřenou patou, polobotky nebo obuv v kotníkovém provedení.

Kde se vyplatí nosit zdravotní obuv?

Odpověď je jednoduchá. Téměř všude. Nutno dodat, že nejvíce se využívá asi bílá zdravotní obuv, která najde uplatnění v gastronomii, zdravotnictví a v potravinářském průmyslu. Tím však výčet zdaleka nekončí. Bílou zdravotní pracovní obuv naleznete i na nohách lékařů, fyzioterapeutů, masérů, kosmetiček, kadeřnic, prodavačů, kuchařů a mnoha dalších.

A kde si takové boty pořídit?

A kde si takové boty pořídit? Na internetu. Například skrze společnost TOMIS CZ s.r.o., jejíž nabídku naleznete na adrese www.tomiscz.cz. Nabídka zahrnuje bílou zdravotní obuv české značky Tipa a bílou zdravotní obuv slovenské značky Wintoperk. Nabídka zahrnuje jak pantofle a sandále, tak polobotky a kotníkovou obuv. Samozřejmostí jsou dámské a pánské varianty.