Čím vynikají rukavice s úpravou Sanitized® a Oeko-Tex®?

Bezpečnost práce by měla být založená nejen na striktním dodržování pravidel, ale také na kvalitním pracovním oblečení a doplňcích, ke kterým neodmyslitelně patří i pracovní rukavice. Čím jsou výjimečné ochranné pracovní rukavice s úpravou Sanitized® a Oeko-Tex®? Pro koho jsou vhodné a proč si je pořídit?

Tomiscz

Pracovní rukavice a koronavirus

Pracovní rukavice s úpravou Sanitized® a Oeko-Tex® reagují na aktuální situaci spojenou s koronavirem, kdy je zcela zásadní správná hygiena a ochrana. Vzhledem k tomu, že je virus SARS-CoV-2 schopen přežít na pevném povrchu i několik dní, mohou i rukavice vést k dalšímu přenosu virů. Ne však ty, které jsou ošetřeny antibakteriálními přísadami, které snižují, nebo dokonce zcela vylučují riziko přenosu nebezpečných látek na případné další povrchy. Tyto rukavice jsou vhodné nejen pro pracovní, ale také pro domácí využití.

Řadu pracovních rukavic vhodných pro speciální využití najdete v obchodě s pracovními oděvy Tomis CZ.

Co je to úprava Sanitized®?

Patentovaná úprava Sanitized® chrání rukavice před růstem mikrobů, a to především v případech, kdy jsou určeny k opakovanému používání. Rukavice díky svému povrchu chrání také zboží, které s rukavicemi přijde do styku. Podle nezávislých testů dokáže úprava Sanitized® rozbít buněčný obal koronaviru a díky tomu zneaktivnit virus. Rukavice tak reagují i na aktuální situaci a mohou fungovat jako ochrana a prevence před šířícím se covidem-19, kdy je možné rukavice používat bezpečně i opakovaně. 

Co je to úprava Oeko-Tex®?

Rukavice s úpravou Oeko-Tex® chrání jejich nositele před škodlivými látkami. Možná si říkáte, že jsou takovéto rukavice běžně dostupné. Co je tedy na rukavicích s úpravou Oeko-Tex® výjimečného? V případě rukavic s tímto označením je obsah škodlivin v materiálu tkaniny přísně testovaný, můžete se tedy spolehnout na to, že jsou rukavice s úpravou Oeko-Tex® vyrobeny z materiálů, u kterých je prokázané, že nemají žádné škodlivé účinky na jejich nositele.