ESD oděvy vám poskytnou účinnou ochranu před elektrostatickými výboji

Řada profesí vyžaduje speciální ochranné pracovní oděvy. Jednou z kategorií tohoto oblečení jsou antistatické oděvy (označují se také zkratkou ESD oděvy), které poskytují spolehlivou ochranu před nebezpečnými elektrostatickými výboji. Proč jsou tyto oděvy důležité, jaké konkrétní druhy se vyrábějí a kde se dají koupit?

Tomiscz

Páska na zápěstí nestačí

Někteří lidé se domnívají, že k ochraně jim postačí speciální páska na zápěstí. To je ale hluboký omyl – abyste byli opravdu v bezpečí, potřebujete již zmíněné ESD oděvy, což je mimo jiné uvedeno i v jednotlivých mezinárodních normách (mimo jiné i v normě EN 61340).

ESD ochrana slouží také pro ochranu elektronických přístrojů

U mnoha elektronických komponentů je vysoké riziko, že následkem elektrostatického výboje může dojít k jejich poškození – někdy může stačit dokonce už necelých 10 voltů. Takové poškození navíc mnohdy není ihned viditelné, takže ve finále může dojít až k selhání celého systému, v němž byla poškozená součástka nainstalovaná. I pouhý jediný dotek tak může vést k úplnému zničení celého obvodu.

Antistatické oděvy tak slouží jak k ochraně samotných pracovníků, tak i k ochraně přístrojů, které by se elektrostatickým výbojem mohly snadno poškodit. K elektrostatickému jevu totiž může dojít velmi snadno – příkladem je např. situace, když si člověk sundává svetr přes hlavu. Typickým příkladem přírodního elektrostatického výboje je pak např. blesk.

Kolekce Montrose ESD od společnosti CERVA

Předním dodavatelem ochranných pracovních oděvů a pomůcek je u nás společnost CERVA, a právě od ní pochází nová kolekce antistatických oděvů Montrose ESD. Kolekce zahrnuje kompletní ochranu pracovníků a její součástí je tak např. tričko, bunda, plášť, montérky nebo rukavice.

Náš tip:

V našem sortimentu se nachází i celá řada dalších oděvů poskytujících ESD ochranu. Konkrétně můžeme doporučit např. tyto tři produkty:

  • pracovní tričko ESD NOYO – pohodlné unisex tričko s krátkým rukávem, vyrobené z bavlněného úpletu s příměsí antistatického vlákna. Je dostupné ve třech barvách a ve velikostech od XS až po XXL. Cena trika je okolo 350,-.

Pracovní tričko ESD NOYO

  • pracovní plášť ESD STING – bílý pracovní plášť se stojáčkem a krytým zapínáním. Je zhotovený z polyesteru (39 %), bavlny (59 %) a uhlíkového vlákna (2 %). Cena pláště se pohybuje okolo 1 000,-.

plášť ESD STING

  • pracovní rukavice ESD WRYNECK – pletené bezešvé nylonové rukavice – jsou antistatické a vybavené elastickou manžetou. Jedná se o typ rukavic, jež jsou vhodné např. na montáže, mají vysoký cit v prstech a jsou dobře prodyšné. Cena rukavic se pohybuje okolo 40,-.

rukavice ESD WRYNECK

Spolehlivé a kvalitní ESD oděvy najdete v obchodě TOMIS CZ

Nejen výše uvedené, ale i široké spektrum dalších kvalitních, spolehlivých a pohodlných pracovních oděvů a pomůcek naleznete v internetovém obchodě společnosti TOMIS CZ na adrese www.tomiscz.cz, případně můžete navštívit jejich klasickou kamennou prodejnu, jež se nachází v Příbrami na adrese Brodská 654.