Jak vybrat pracovní oděvy do podzimních mlh a dešťů?

Dlouhé a horké dny nám už definitivně skončily a začal podzim. Období mlh, dešťů, větru a brzkého stmívání. Myslete na své bezpečí i zdraví a oblékněte se do pracovních oděvů, ve kterých budete za všech okolností vidět a zároveň vás zahřejí. Jak vybrat výstražné a voděodolné pracovní oděvy?

Voděodolné pracovní oděvy by měly viset na každém věšáku

Dobré voděodolné pracovní oděvy by měly odolat nejen lehkému podzimnímu deštíku, ale i prudkému lijáku a silnému tlaku vody. A proto si při výběru podzimního pracovního oblečení všímejte číselné hodnoty na cedulce. Rozlišují se totiž 3 třídy voděodolnosti:

  1. třída: tkanina (před úpravou – například šitím) vydrží tlak vody (Wp) minimálně 8 000 Pa
  2. třída: tkanina po úpravě (i se švy) vydrží tlak vody (Wp) minimálně 8 000 Pa
  3. třída: tkanina po úpravě vydrží tlak vody (Wp) minimálně 13 000 Pa

Pokud pracujete venku a je tedy velká pravděpodobnost, že na podzim strávíte klidně i celou směnu v dešti, vybírejte z nepromokavých pracovních bund a pracovních kalhot 3. třídy.

Pokud netrávíte příliš času venku a potřebujete jen párkrát za den oběhnout firmu, vyplatí se investovat do pláštěnky nebo pracovního pláště, který budete mít k dispozici vždy na věšáku v pracovně. 

Bunda membránová UKARI  -  O2002972  -  kopie  -  kopie

Kombinujte voděodolnost s viditelností

Na podzim musíte být vidět stůj co stůj. K tomu vám pomohou reflexní pracovní oděvy. Jsou opět rozděleny do třech tříd podle rozmístění a počtu prvků s vysokou viditelností.

Pro práci na pozemních komunikacích, kde není žádný provoz, vždy volte minimálně výstražné pracovní oděvy 2. třídy. Na pozemních komunikacích s provozem se oblékněte do pracovních oděvů s nejvyšší viditelností 3. třídy.

Bunda MALABAR

Jak taková ideální podzimní pracovní bunda vypadá?

Dokonalou kombinaci voděodolnosti, větruvzdornosti a viditelnosti najdete mezi pracovními oděvy s označením Hi-Vis.

 Cerva

Buďte v teple a zároveň dobře viditelní. TOMIS CZ má pro vás připravený velký výběr podzimních pracovních oděvů. Stavte se v Příbrami nebo na e-shopu www.tomiscz.cz.