Ochranné oděvy Tychem® TK chrání proti více než 300 chemickým látkám

Přijít do kontaktu s nebezpečnými chemickými látkami může způsobit nevratné poškození zdraví. Proto je při kontaktu s chemikáliemi potřeba využít speciální ochranné obleky.

Ochranné oděvy Tychem® TK - chrání proti více než 300 chemickým látkám

Cílená ochrana pro různé využití

Společnost DuPont přichází na trh s novou řadou ochranných oděvů Tychem® TK, které splňují normu EN 943-1 i EN 943-2 a dokonce chrání ještě o něco více než tato norma předepisuje.

Oděvy Tychem® TK 614T a 615T představují plynotěsnou ochranu pro situace, kdy je ohroženo zdraví i život. Hodí se k použití při záchranných operacích, při náhodných únicích chemikálií, při cílených chemických útocích i jako okamžitá pomoc v domácím prostředí.

Oba modely oděvů Tychem® TK splňují podmínky pro protichemické ochranné oděvy kategorie III, typu 1a-ET (plynotěsný protichemický ochranný oděv pro nouzové týmy pro omezené použití) a poskytují dostatečnou ochranu před více než 300 chemickými látkami.

Ochranné oděvy Tychem® TK

Oděvy zabrání průniku chemických látek v podobě:

  • toxických plynů
  • korozivních plynů
  • kapalin
  • pevných látek

Ochranné obleky jsou navrženy tak, aby umožňovaly vstup zepředu nebo zezadu a jejich zadní část je rozšířena pro použití nezávislého dýchacího přístroje. Ruce jsou chráněny dvouvrstvým rukavicovým systémem, jehož vnitřní laminovaná rukavice brání průniku chemických látek a druhá vnější rukavice vyrobená z butylu nebo Vitonu® odolává mechanickému poškození.

Na výrobu oděvů byla použita textilie Tychem®, díky které je oděv lehký, pružný a odolný. Součástí obleků jsou integrované ponožky, pás nastavitelný podle vašich potřeb, dvojitá léga poskytující ochranu suchému zipu, parotěsný zip a dvojitě přelepené šité švy. Obličej je pak chráněn štítem s panoramatickým 220° výhledem.

Pokud máte zájem otestovat bezpečnost materiálů použitých na výrobu ochranných oděvů Tychem® TK, nechte si předvést tlakovou testovací sadu. Veškeré vaše obavy budou rázem rozptýleny.