Pracovní sandály pro profesionály i domácí kutily: komfort a bezpečí pro vaše nohy

Pokud máte při práci rádi své nohy v pohodlí a není vám lhostejná jejich bezpečnost, jsou pro vás pracovní sandály jednoznačnou volbou. Vynikají skvělou prodyšností, jsou velmi pohodlné a v neposlední řadě zaručují i ochranu vašich nohou. Některé z nich disponují dokonce i zvýšeným ortopedickým účinkem.

Do kuchyně, na sál i na zahradu

Pracovní sandály splňují veškeré požadavky pro používání v oborech jako je gastronomie, potravinářství či zdravotnictví. Zde je jejich majitelé nosí nejčastěji. Díky své univerzálnosti se těší oblibě také při práci ve skladech, výrobních halách apod. Neopovrhnou jimi ani zemědělci. Čím dál častěji je můžeme vídat také na nohách kutilů a všech, kteří mají při svých domácích pracích rádi maximální pohodlí.

Pohodlné a přesto bezpečné

Popularita pracovních sandálů je dána především jejich jednoduchostí, zapomínat není radno ale ani na ochrannou funkci, kterou splňují dokonale. Oproti pracovním pantoflům si sandály přičítají plusové body za uzavřenou patu, která brání vyklouznutí nohy. Navzdory tomu se do nich obujete během jediné vteřiny.

Vlastnosti charakteristické pro různé modely pracovních sandálů

 • Protiskluzová podrážka
 • Tužinka ve špičce
 • Odolnost vůči kapalinám (voda, olej, paliva…)
 • Reflexní prvky
 • Odolnost proti oděru
 • Antibakteriální či ortopedická vložka

Průvodce výběrem pracovních sandálů

Abyste se při výběru pracovních sandálů co nejsnadněji zorientovali, musíte znát značení, které se u nich používá. Podle stupně ochrany se dělí na:

 1. Pracovní sandály (OB)
  1. O1: uzavřená oblast paty, antistatické vlastnosti, absorpce energie v oblasti paty
  2. O2: vlastnosti O1 + odolnost proti průniku a absorpci vody
  3. O3: vlastnosti O2 + dezénový podešev, odolnost proti propíchnutí
 2. Bezpečnostní sandály (SB)
  1. S1: uzavřená oblast paty, antistatické vlastnosti, absorpce energie v oblasti paty
  2. S2: vlastnosti S1 + odolnost proti průniku a absorpci vody
  3. S3: dezénový podešev, odolnost proti propíchnutí

Pokud již označení znáte, můžete přijít k výběru konkrétního modelu. Dle vašich požadavků vybírejte podle kvality použitého materiálu, pohodlí, které vám bota nabízí, a množství bezpečnostních prvků. Široký výběr kvalitních pracovních sandálů naleznete na eshopu českého distributora TOMIS CZ (obuvtomis.cz). V pánských i dámských variantách se zde nachází líbivé a bezpečnostními standardy ověnčené sandály od značek Black Knight CRV, Fridrich a Fridrich, OS, Panda, Prestige, Raven, Tipa, U-power, Wintoperk. Pokud hledáte bílé sandály vhodné do zdravotnictví nebo potravinářského průmyslu, dovolíme si vám předat tip na značky Raven a Tipa.

Celou nabídku pracovních sandálů a obuvi můžete zhlédnout na již zmiňovaných webových stránkách obchodu TOMIS CZ, malou ochutnávku si můžete dopřát i přímo zde, pomocí naší fotogalerie:

Pracovní sandály PANDA

Pracovní sandály PANDA

Pracovní sandály OTTO SCHACHNER

Pracovní sandály OTTO SCHACHNER

Pracovní sandály RAVEN

Pracovní sandály RAVEN

Pracovní sandály TIPA

Pracovní sandály TIPA