Pracujete ve výškách – máte správné pracovní pomůcky?

Práce ve výškách není pro bábovky. Školení už máte za sebou a teď stačí vybrat ty správné pomůcky, které vám případně zachrání život. Při práci ve výškách musíte být pořád ve střehu. Důvěřujete hlavně sobě a taky vybavení, které jste si vzali s sebou – to totiž splňuje veškeré bezpečnostní normy a nenechá vás v horké chvilce ve štychu. Vybavit se na práci ve výškách můžete u prodejce TOMIS CZ, kde najdete jen certifikované ochranné pomůcky proti pádu.

Pracujete ve výškách – máte správné pracovní pomůcky?

Nejste horolezec

Není lano jako lano. Pokud s pilou v ruce nechcete hopsat 10 metrů nad zemí, doporučujeme vybrat lano vhodné pro výškové práce. To totiž nepruží, je pevné a pohodlné pro výstup s blokanty. Lano pro výškové práce se hodí i pro záchranáře, arboristy i pro speleology. Na výrobu lan jsou použity jen odolné a kvalitní materiály. Lana mají i potřebnou certifikaci, abyste se na ně mohli 100% spolehnout.

S bezpečnostními postroji budete v bezpečí

Práce ve výškách nebývají na minutku. Abyste to zvládli v co největším možném pohodlí, bude se vám hodit bezpečnostní postroj proti pádu splňující všechny bezpečnostní normy. Neměl by vás nikde tlačit a ani se zařezávat.

Zachycovací postroj Lanex PROFI EVO

Na zachycovacích postrojích jsou kovová oka, abyste se bezpečně zafixovali. Postroje se hodí i pro záchranu osob, takže je využijí i hasiči, záchranáři, armáda nebo policie. Například zachycovací postroj Lanex PROFI EVO splní vše, co od něj čekáte. Ideálním řešením jsou sety, ve kterých už je připraveno vše, co budete potřebovat. Set CERVA SET 5 obsahuje postroj i zachycovač pádu, polohovací prostředek a kotevní lanko.

CERVA SET 5

Pád z výšky je možné zachytit nebo ztlumit

Být vždy připraven platí obzvlášť, když pod sebou máte víc jak 1,5 metru hloubky, tohle skočit nechcete. Pád je v případě nehody ideální zachytit nebo ztlumit. K tomu slouží zachycovače a tlumiče pádu. Zachycovač pádu vás jen zachytí, ideální je mít i tlumič pádu, protože ten dokáže rozložit rázovou sílu tak, aby nedošlo ke zranění. Vyzkoušejte třeba zachycovač pádu MINI PROTECTOR s integrovaným tlumičem pádu a nosností do 140 kg.

Zachycovač pádu MINI PROTECTOR