Sluch máte jen jeden. Chraňte si ho

Slyšte, slyšte… Ochrana sluchu by se neměla podceňovat! Věděli jste, že se sluchové buňky nedokáží samy regenerovat, takže je poškození sluchu nezvratné a neléčitelné? Tato zpráva by měla zajímat všechny, kteří jsou při práci vystaveni hladině akustického tlaku, jež je vyšší než 85 dB. A nemusí se jednat jen o zaměstnání v hlučných podmínkách, ale také třeba o práci na zahradě, například sekačka na trávu dosahuje právě nebezpečné hranice 85 dB. Jak se chránit? Poradíme vám.

Tomiscz

Možnosti ochrany sluchu

Jaké možnosti v oblasti ochrany sluchu máte?  Zvolit můžete pěnové zátky (špunty do uší) několika tvarů nebo mušlové chrániče (sluchátka). U každého výrobku je uvedena informace, o kolik dokáže snížit hladinu hluku.

Pěnové zátky

Pěnové zátky jsou vhodnou volbou při nižším hlukovém zatížení, vybírat můžete například mezi zátkami hřebového tvaru, zátkami z pěny s plastovou rukojetí, zátkami spojenými vláknem a kónickými zátkami. Můžete také sáhnout po dávkovači zátkových chráničů, ke kterému je možné dokupovat náhradní náplně.

Mušlové chrániče

Jste vystavováni vyšší hladině hluku? Pak neuděláte krok vedle s mušlovými chrániči, které jsou vyrobeny pro tlumení nízkých, středních i vysokých frekvencí. Kromě sluchátek s náhlavním držákem a krčním obloukem pro upevnění na přilbu můžete vybírat také mezi mušlovými chrániči pro různé pracovní činnosti, například pro střelce apod.

Tomiscz

Proč se zaměřit na značku CE?

Pod značkou CE se skrývá garance, že výrobek splňuje technické požadavky, jež jsou stanoveny v právních předpisech vztahujících se k ochraně sluchu. Značka CE také potvrzuje, že byl při posouzení shody dodržen stanovený postup.

Ochrana sluchu by měla být nedílnou součástí pracovního oděvu v případě, že jste vystaveni vyšší hladině hluku. Chraňte svůj sluch s kvalitními zátkami a mušlovými chrániči, které najdete na stránkách www.tomiscz.cz.

Tomiscz

Hladina akustického tlaku

85 dB - sekačka na trávu

91 dB - jedoucí vlak

97 dB - vrtačka

100 dB - motorka

103 dB - pneumatická sbíječka

106 dB - rockový koncert

109 dB - obráběcí stroj

124 dB - pneumatická nýtovačka

140 dB - start tryskového letadla

160 dB - výbuch, výstřel z brokovnice

(zdroj: cerva.com)

 

Mohlo by vás zajímat:
Jak vybrat pracovní overal, aby vás spolehlivě ochránil před kapalinami i plyny?
Výběr pracovních rukavic – normy a druhy
Jak si vybrat kvalitní ochrannou pracovní helmu?
Budoucnost je v oblečení, které svítí samo. V jakých pracovních oděvech budete vidět za všech okolností?
Jak vybrat pracovní oděvy do podzimních mlh a dešťů?