Vyberte ten pravý pracovní overal, který vás ochrání před nebezpečnými kapalinami i plyny

Pracovní ochranný overal se využívá v mnoha odvětvích, například při výrobě elektroniky nebo v lakovnách. Na trhu je v současnosti k dostání celá řada pracovních oděvů, které se liší svými vlastnostmi. Jak vybrat správný ochranný overal tak, aby vám nabídl dostatečnou ochranu před kapalinami i plyny? Pojďte se s námi podívat, na co se při výběru zaměřit.

overal Tyvek

Jaká rizika vám hrozí na pracovišti?

První otázkou, kterou byste si měli při výběru položit je, jaká rizika vám hrozí na pracovišti. Potřebujete ochranu před plynem, tekutinami, výparem nebo částicemi? Po jak dlouhou dobu budete s touto látkou v kontaktu? Které činnosti budete při výkonu práce vykonávat? Při jaké teplotě a vlhkosti vaše práce probíhá?

6 typů ochrany pracovních overalů

Existuje šest typů ochrany pracovních overalů. Který typ bude vyhovovat vašim požadavkům?

Typ ochrany 1: plynotěsné overaly s přívodem dýchatelného vzduchu a overaly splňující extrémní požadavky pro záchranné služby (E943-1, EN943-2)

Typ ochrany 2: neplynotěsné overaly využívající přetlaku (EN943-1)

Typ ochrany 3: overaly poskytující ochranu proti postřiku kapalnými chemikáliemi (EN14605)

Typ ochrany 4: overaly poskytující ochranu proti kapalným aerosolům (EN14605)

Typ ochrany 5: overaly poskytující ochranu proti průniku pevných částic (EN13982-1)

Typ ochrany 6: overaly s omezenou ochranou proti postřiku kapalnými chemikáliemi (EN13034)

Na jaké další vlastnosti se zaměřit?

Pracovní overaly mohou být nejen odolné proti chemikáliím, ale mohou nabízet také další ochranné vlastnosti, mezi které patří například ochrana proti biologickému nebezpečí, ochrana proti kontaminaci radioaktivními částicemi, splnění norem pro výstražné oděvy s vysokou viditelností nebo elektrostatické vlastnosti. Pracovní overal vybírejte také podle odolnosti obleku a nároků na viditelnost, k dostání jsou i kombinézy s reflexními vlastnostmi vhodné například pro pracovníky na železnicích a silnicích.

TIP: Overal TYVEK

Overal TYVEK Classic Expert je vylepšenou verzí overalu TYVEK Classic. Tato voděodolná kombinéza s kapucí je odolná proti chemikáliím, azbestu i prachu. Má vnější šité švy, trojdílnou pružnou kapuci kopírující tvar obličeje a rukávy, které se nevyhrnují. Bílý overal vyniká také svým ergonomickým designem pro lepší přizpůsobení postavě a příjemnější pohyb.